بیمه مسئولیت

آشنایی با بیمه مسئولیت

معرفی انواع بیمه مسئولیت

هر روز اتفاقات زیادی در اطراف ما میفته که طبق قانون فرد یا افرادی مسئول جبران خسارت اونها هستن. تامین مبلغ خسارت یا غرامت زیان دیده که معمولا توسط مراجع قضایی تعیین میشه مشکلات زیادای رو برای فرد مسئول حادثه به دنبال داره بناراین بهترین و اقتصادی ترین راه حل برای تامین چنین اتفاقی،پوشش های بیمه مسئولیت مدنیه.

افراد میتونن با پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه در صورت وقوع حوادثی که غیر عمدی رخ دادن  مسئولیت خودشون رو به بیمه گر منتقل کنند تا خسارت وارد شده توسط بیمه گر به افراد زیان دیده پرداخت بشه.تقسیم بندی های مختلفی از انواع بیمه های مسئولیت وجود داره که به اونها در ادامه اشاره میکنیم.

بیمه‌ی مسئولیت مستقیما در تنظیم روابط اجتماعی افراد جامعه ، شناخت افراد از حقوق و مسئولیتهای همدیگه و تامین امنیت مشاغل و فعالیتها تاثیر داره .بیمه گذار چون میدونه که شرکت بیمه گر خسارت های احتمالی ناشی از شغلش رو جبران میکنه دیگه با خیال راحت به حرفه اش میپردازه.

ازونجایی که ما مسئولیتهای زیادی در قبال سایر افراد جامعه داریم میشه تعداد بسیار متنوعی از بیمه های مسئولیت رو  نام برد ولی چون مردم آشنایی و آگاهی از وجود این نوع بیمه ها و خدمات و پوشش هاش ندارند شرکت های بیمه سالانه تعداد بسیار کمی از بیمه مسئولیت رو صادر میکنن.

بیمتیس  بیمه های مسئولیت رو در متنوع ترین شکل و با چندین شرکت بیمه ای متفاوت از جمله ایران،آسیا،البرز،دانا و… تهیه و عرضه میکنه . حسن و برتری بیمه های مسئولیت و ارائه شیوه های آسان در نحوه پرداخت خسارت و انجام کارشناسی‌های فنی مربوطه است . برای آشنایی با انواع جدید بیمه های مسئولیت شما می تونید با بیمتیس تماس گرفته و انتظارات و پیشنهادات و درخواستهای جدید خودتون رو مطرح کنید و مشاوره لازم رو دریافت کنید. بیمتیس پیشنهاد های شما را مد نظر قرار داده و با ارائه پروپوزال و نرخ گیر از شرکت های بیمه ای مختلف به شما خدمات ویژه ای رائه می‌کند و به شما توانایی بیشتر برای یک انتخاب درست میدهد.

  1. بیمه مسئولیت کارفرما درقبال کارکنان
  2. بیمه مسئولیت حرفه ای
  3. بیمه مسئولیت عمومی
  4. بیمه مسئولیت حمل و نقل
  5. بیمه مسئولیت کالا

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

کارفرمایان واحدهای تجاری، خدماتی،بازرگانی،صنعتی و کارفرمایان پروژه های عمرانی و ساختمانی طبق قانون مسئول رعایت اصول ایمنی و حفاظت کارگران و کارکنان شاغل در محدوده کاری خود هستند علی رقم نظارت و رعایت اصول ایمنی حوادث متعددی در کارگاه ها و محل فعالیت کارکنان اتفاق می افتد که معمولا طبق رای صادر شده مراجع قضایی کارفرما مسئول جبران اونا شناخته میشه صدمات جانی شامل غرامت فوت و نقص عضو،ضمن این که هزینه پزشکی و نیز طبق اسناد پزشکی قابل پرداخت میباشد.

بیمه مسئولیت کارفرما بر اساس اطلاعاتی همچون نوع فعالیت، تعداد کارکنان و میزان تعهد و نوع پوشش های بیمه ای به سهولت صادر میشود.درصورت وقوع حادثه خسارت پرداختی با توجه به رای دادگاه یا به صورت توافقی قابل پرداخت میباشد.      

بیمه مسئولیت حرفه ای

عده زیادی از صاحبان نیروی کار در کشور به جای تولید کالا به ارائه یک نوع خدمت اشتغال دارندقصور ،غفلت و خطا در ارایه خدمت حرفه ای ممکنه خسارت جانی یا مالی به اشخاص استفاده کننده از آن خدمت را داشته باشه.در این صورت فرد شاغل مسئول جبران خسارته مانند مسئولیت حرفه ای پزشکان،پیراپزشکان،مدیران استخرها و ناجیان غریق و دارندگان آسانسور و غیره میباشد.

بیمه مسئولیت عمومی

مسئولیت قانونی شخص حقیقی یا حقوقی در مقابل خسارتهای مالی و جانی به اشخاص ثالث ناشی از فعالیت های روزمره تحت عنوان مسئولیت عمومی بیمه میشه.از انواع این بیمه نامه میتوان به بیمه مسئولیت مدنی در قبال اشخاص ثالث حریق،ساختمانی،ماشین آلات،شهرداری،پارکینگهای عمومی و خصوصی خودرو،پروژه های عمرانی،پیمانکاران،آب و فاضلاب و توزیع برق اشاره کرد.

بیمه مسئولیت حمل و نقل

بر طبق قانون تجارت، متصدی حمل و نقل مسئول حوادث و اتفاقاتی که در طول مدت حمل و در مسیر می افتد.خسارت ناشی از حوادث جاده ای مثل تصادف و تصادم و واژگونی پرت شدن محموله از روی وسیله نقلیه نقلیه،سرقت کلی و آتش سوزی تحت پوشش بیمه نامه قرار می گیرد.از انواع این بیمه نامه مسولیت متصدیان حمل ونقل داخلی،وانت بارها و حمل ونقل بین المللی کالا از طریق جاده،حمل نقل ریلی،هوایی و دریایی میتوان نام برد.

بیمه مسئولیت کالا

مسئولیت تولید کننده را در قبال مصرف کننده برای جبران خسارت های مالی و جانی مصرف کنندگان کالا و اشخاص ثالث که به دلیل خطرات کاربرد کالا بوده و در نتیجه عدم کارکرد مناسب محصوله رو پوشش میده.ار انواع اون،بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کپسول های  های آتش نشانی و لوازم خانگی مثل گاز و یخچال و غیره و تولید کنندگان جرثقیل و قطعات خودرو را میتوان نام برد.

تموم شد:)