بیمه آسانسور

بیمه مسئولیت آسانسور

هر دستگاه آسانسور مشغول به کار در ساختمانهای اداری ، تجاری و یا مسکونی توسط شرکتی ساخته میشه و توسط عده ای استفاده میشه و ممکنه این آسانسور توسط پیمانکاری بصورت دوره ای بازرسی و نگهداری بشه.و این تعمیر و نگهداری هزینه های زیادی رو روی دست ما بذاره که بیمه آسانسور میتونه به ما کمک کنه.

  1. سازنده آسانسور که از استاندارها و قطعات مناسب استفاده نکرده باشه .
  2. مسئول مراقبت از آسانسور(سرایدار یا لابی من و غیره) .
  3. مدیر ساختمون که نظارت بر عملکرد آسانسور نداشته باشه.
  4. استفاده کننده آسانسور که بطور ناصحیح از آسانسور استفاده کرده باشه.

این بیمه یکی از انواع بیمه حوادثه در صورت بروز حادثه ممکنه تقصیر بصورت ترکیبی و درصدی شامل کلیه ۴ مقصر باشه که هریک باید بر اساس قوانین جبران خسارت جانی و مالی را بعهده بگیرن.

مقصر یا مقصرین حادثه در صورت داشتن بیمه نامه متناسب و معتبر میتونن از طرق شرکت بیمه نسبت به پرداخت خسارت اقدام کنن.

امروزه‌ آسانسورها در ساختمان‌های‌ تجاری‌ و مسکونی ‌، جزء تاسیسات‌ اساسی‌ به‌ شمار می‌رن. هر چند که‌ تعمیر و نگهداری‌ دوره‌‌ای‌ آسانسورها از ط‌رف‌ مالکین‌ انجام‌ می‌ شه و بروز حوادث‌ ناشی‌ از سهل‌‌انگاری‌ در نگهداری‌ آنها باعث ورود صدمات‌ جانی‌ به‌ استفاده‌کنندگان‌ از آسانسور میشه. بیمه مسئولیت مدنی نگهداری آسانسور‌ غرامت‌ فوت‌ و نقص‌عضو سرنشینان‌ آسانسور را در صورت‌ وقوع‌ حوادث‌ جبران‌ می‌کنه.

در آسانسورهای باربر مالک آسانسور میتونه علاوه بر پوشش جانی، پوشش مالی رو نیز در بیمه نامه خود پیش بینی کنه.

اداره استاندارد برای دادن استاندارد نهایی به بیمه گذار  داشتن بیمه نامه رو لازم میدونه. شما ابتدا باید بیمه نامه تهیه کنین و بعد به اداره استاندارد برید.(البته با هماهنگی اداره استاندارد چون ممکنه متنی مد نظر آنها باشد که حتما لحاظ بشه یا در موارد اخیر شرکت نصاب آسانسور را به عنوان بیمه گذار ملاک قرار می دن و تعهد مالکین جز توضیحات و با اضافه نرخ ثبت میشه.)

برای صدور بیمه نامه نیز مشخصات آسانسور شامل سال ساخت- شماره موتور و کشور سازنده و … مد نظر ه که در فرم پیشنهاد نمایندگی بیمه مربوطه مشخص شده .

تموم شد:)