بیمه باربری

نرخ گیری و خرید آنلاین بیمه

شخص ثالث

آیا خسارت به راننده که گواهی نامه نداره پرداخت میشه؟

  طبق قوانین مجازات اسلامی ماده۷۳۲ ماده ۲۶ تمامی راکبین(راننده ) وسائل نقلیه موتوری ، باید گواهی نامه متناسب با وسیله نقلیه خود را داشته باشند در غیر این صورت به شش ماه تادو سال حبس و پرداخت جرائم نقدی مجازات خواهند شد. اگه راننده

بیمه عمر یا تکمیلی؟

بیمه عمر و بیمه تکمیلی چه تفاوتی با هم دارند؟

با توجه به افزایش هزینه‌های درمانی، یکی از دغدغه‌هایی که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند، داشتن یک بیمه درمانی مناسب است تا در شرایط بیماری از آن‌ها حمایت مالی کند. همچنین از آنجایی که بخش زیادی از مردم اطلاعات کافی در مورد رشته‌های بیمه ندارند،

بیمه آتش سوزی مغازه

خرید بیمه آتش سوزی مغازه

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه آتش سوزی مغازه و کسب و کارهای کوچک در کسب و کارهای کوچک نظیر مغازه ها و خورده فروشی ها که سرمایه شان

بیمه ماشین سنگین

بیمه ماشین سنگین

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه ماشین سنگین در بیمه ماشین سنگین یا همان خودروهای بارکش میزان تناژ یا ظرفیت خودرو در تعیین مقدار حق بیمه اثر مستقیم دارد.

بیمه دانش آموزی 99-1400

بیمه حوادث و درمان دانش آموزی سال۱۳۹۹-۱۴۰۰

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه حوادث و درمان دانش آموزی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹، کلیه دانش آموزان مشغول به تحصیل در مراکز آموزشی وابسته به وزارت آموزش و پرورش سراسر

معرفی بیمه باربری

بیمه حمل کالا یا بیمه باربری  نوعی بیمه  است که در اون یک طرف”بیمه گر” تعهد می کنه درازای دریافت حق بیمه از “بیمه گذار” ، درصورت  بروز یا رخداد حادثه در هنگام حمل کالا در حین مراحل حمل و نقل از مکانی به مکانی دیگه زیان های احتمالی و یا اتفاقی وارد شده به او را طبق شرایط و ضوابط بیمه جبران کنه و یا مبلغ معینی رو پرداخت کنه.بیمه بابری رشته ای از بیمه امواله که کالا رو در مقابل خطرات حمل و نقل از دریا ،زمین یا هوا ،از مبدا تا مقصد تحت شرایط خاصی مورد پوشش قرار میده و پشتوانه ای قوی در جهت ایجاد اطمینان خاطر برای واردکنندگان و صادر کنندگان کالا و صاحبان کالا در بخش های مختلف صنعتی،کشاورزی و بازرگانیه.

بیمه نامه های بابری بر اساس مبدا و مقصد حمل کالا به بیمه نامه های باربری داخلی،وارداتی و صادراتی تقسیم میشن.در بیمه نامه های بابری داخلی معمولا خطرات ناشی از آتش سوزی و حادثه وسیله نقلیه تحت پوشش قرار میگیره.همچنین خطرات دیگری از قبیل پرت شدن کالا از روی وسیله حمل،خسارات ناشی از بارگیری و تخلیه به علت افتادن کالا و سرقت کالا و وسیله حمل،بنا به درخواست بیمه گزار و موافقت بیمه گر با دریافت حق بیمه اضافی به پوشش های اصلی اضافه خواهد شد.در بیمه های بابری وارداتی صادراتی،کامل ترین پوشش بیمه ای تحت شرایط a(تمام خطر) ارائه میشود.  درحالی که بیمه نامه های با شرایط b وc و توتال لاس به ترتیب پوشش های محدود تری دارن.

انواع بیمه های باربری:

۱-  بیمه باربری وارداتی : 

مبدا (نقطه شروع عملیات) بیمه نامه وارداتی در خارج و مقصدش (پایان عملیات باربری) داخل کشور

۲- بیمه باربری صادراتی : 

مبدا (نقطه شروع عملیات باربری) بیمه نامه صادراتی داخل و مقصدش (نقطه پایان عملیات باربری) در خارج از کشور 

۳- بیمه باربری ترانزیت :

بیمه ترانزیت عبوری که نقطه شروع و پایانش در خارج از کشور هست و محموله در مسیر حمل فقط از داخل کشور عبور میکنه.

۴ – بیمه باربری داخلی :

هم مبدا و  هم مقصد  در داخل کشور هستن ، بیمه نامه تابع قوانین داخلی هست و آسیب های  ناشی از آتش سوزی و حوادث وسیله نقلیه حامل کالا رو پوشش میده هینطور با موافقت بیمه گر با پرداخت مبلغ حق بیمه اضافی خطراتی مثل روغن زدگی ،،خسارت های ناشی از تخلیه و بارگیری  ریزش  ،،خسارت های وارده به کالا سرقت کلی محموله با وسیله حمل  شکست به دلیل مجاورت با کالاهای دیگر و غیره رو میشه به پوشش های بیمه نامه اضافه کرد.

بیمه باربری

بدلیل وجود خطرهای متنوع در طول مسیر حمل و مشخص شدن تعهدات شرکت بیمه مجموعه شرایط یا کلوزهایی در سطح بین الملل به شرح زیر طراحی شده که مورد قبول همه شرکت های بیمه در سراسر جهانه. افراد با توجه به نوع کالا و خطراتی که ممکنه کالای اونا رو در مسیر حمل تهدید کنه میتونن هر یک از چهار حالت یا کلوز زیر رو انتخاب کنن .

۱-    کلوز A :

کامل ترین و بهترین نوع بیمه که خطرات زیادی رو پوشش میده و این نوع بیمه بالاترین مقدار حق بیمه را داراست.

۲-    کلوز B :

نوعی بیمه باربری با پوشش های مناسب که مجموعه خطرات کمتر از کلوز A و بیشتر از کلوز C  را پوشش میده

۳-    کلوز C :

یک بیمه باربری با کمترین پوشش ها 

۴-  Total Loss ( خسارت کلی ) : 

ضعیف ترین و ارزانترین نوع بیمه باربری که تقریبا منسوخ شده، در این نوع بیمه باربری از بین رفتن و تلف کلی محموله مورد بیمه در یک مرحله که در اثر غرق شناور ،سقوط هواپیما و یا آتش سوزی بوجود بیاد تحت پوشش بیمه قرار میگیره و مدت اعتبار این نوع بیمه باربری پس از بارگیری در مرز ، فرودگاه یا بندرکشور مبدا شروع و به محض رسیدن مورد بیمه به گمرک مرز، فرودگاه  یا بندر کشور مقصد تموم میشه . بدیهیه که بدلیل تعهدات پایین شرکت بیمه این نوع بیمه نامه حق بیمه پایین تری نسبت به سایر بیمه های باربری داره اما از آنجاییکه برخی از مبادی ورودی و خروجی کشور از پذیرش این نوع بیمه نامه اجتناب میکنند بیمه گذاران باید با آگاهی کامل از نظر تعهدات و مسایل اداری اقدام به خرید کنن . 

کلوزهای خاص یا سفارشی :
با توجه به نوع کالا بیمه گران می تونن با ایجاد تغییراتی در چهارچوب کلی کلوزهای استاندارد فوق کلوزهای خاص دیگری رو برای کالاهای خاص تهیه و سفارشی سازی کنن ، در همین راستا تعدادی کلوز خاص توسط انیستیو بیمه گران لندن به شکل زیر تدوین شده .
کلوز بیمه مخصوص حمل ونقل انواع روغن ، بذر و مواد روغنی _ Institute oils, seeds and fats clauses
کلوز بیمه مخصوص حمل ونقل کالاهای تجاری _ Institute commodity trades clauses
کلوز بیمه مخصوص حمل ونقل کائوچو و لاستیک _ Institute natural rubber clauses
کلوز بیمه مخصوص حمل ونقل مواد غذایی منجمد شده _ Institute Frozen food clauses
کلوز بیمه مخصوص حمل ونقل گوشت منجمد _ Institute frozen meet clauses
کلوز بیمه مخصوص حمل ونقل  نفت فله _ Institute bulk oil clauses
کلوز بیمه مخصوص حمل ونقل چوب و الوار _ Institute timber clauses
کلوز بیمه مخصوص حمل ونقل ذغال _ Institute coal clauses
کلوز بیمه مخصوص حمل ونقل کنف و چتائی _ Institute Jute clauses

همونطور که قبلا توضیح دادیم،با توجه به نوع پوشش تهیه شده برای یک محموله،میزان تعهدات بیمه گر هم متفاوته. مثلا اگر کالایی تحت شرایط C بیمه باشه تعهد بیمه گر برای جبران خسارت در مقایسه با شرایط A و B دامنه محدودتری داره.پس بیمه گزار باید موقع خرید بیمه نامه باربری،با توجه به نوع کالا به خطرات مختلف  را در نظر بگیرن.

 1. صرف نظر از نوع پوشش بیمه ای بیمه گذار بایستی در زمان اعتبار بیمه نامه حداکثر ظرف مدت ۵ روز پس از اطلاع از وقوع خسارت مراتب با بیمه گر منعکس نماید و در عین حال نکات خاصی را در مدنظر قرار دهد که هم آنها عبارتند از:
  اقدام برای جلوگیری از گسترش خسارت و نجات محموله
 2.  تهیه اسناد لازم که بیان کرد حقوق و چگونگی خسارت است همچون گزارش پلیس و صورتمجلس گمرکی 
 3. اخذ تاییدیه از شرکت حمل و نقل درباره جزئیات کمی و کیفی خسارت یا کسب و عدم تحویل تمام یا بخشی از کالا 
 4. ادعای غرامت علیه اشخاص ثالثی که مسبب بروز خسارت بودند

بیمه کشتی و هواپیما

خسارت وارده به بدنه و ماشین آلات کشتی بر اساس کلوز های بین المللی که متداول ترین آنها به شرح زیر است تحت پوشش قرار می گیرند

کلوز ۲۸۹(فقط از بین رفتن کامل شناور به علاوه اضافه هزینه نجات)

کلوز۲۸۴ از بین رفتن کامل شناور  به علاوه سه چهارم مسئولیت ناشی از تصادف با کشتی مقابل به اضافه هزینه های نجات) خسارت های وارده در صورت از بین رفتن کامل شناور مسئولیت سه چهارم از خسارت وارده به شناور مقابل و هزینه‌های نجات را جبران می کند.

کلوز ۲۸۰ (تمام خطر)۳ خسارت های جزئی و کلی وارده به شناور به اضافه یک چهارم مسئولیت ناشی از تصادف با کشتی مقابل به اضافه هزینه های نجات را جبران نمود

کلوز ۳۵۱ از شناورهای در حال ساخت از پوشش های متداول دیگر خطرات بندری خطر اضافی جنگ می باشد. مسئولیت مالکان شناور در مقابل ثالث تا سقف مورد درخواست همچنین پوشش مسئولیت در مقابل خدمات و سرنشینان تا سقف دیه قانونی نیز از دیگر پوششهای قابل ارائه است.

پوشش P و I

علاوه بر ارائه پوشش های بدنه و ماشین آلات بر اساس کلاس های بین المللی بیمه گران لندن جهت فراهم کردن امنیت و تامین خاطر مالکان کشتی همچنین مسئولیت مالکان را در قبال اشخاص ثالث در قالب خطرات پی و آی تحت پوشش قرار می دهند.

خطراتی که تحت پوشش و قرار می گیرند:

 1.  برخورد کشتی مورد بیمه با اجسام ثابت و شناور 
 2. یک چهارم مسئولیت ناشی از برخورد با کشتی مقابل
 3.  پوشش آلودگی دریا در اثر نشر سوخت 
 4. پوشش آلودگی محمولات نفتی 
 5. خطر برداشت ضایعات
 6. صدور BLUE CARD  با مجوز سازمان بنادر و دریانوردی بیمه مرکزی

بیمه هواپیما

 در رشته بیمه هواپیما مطابق با استانداردها و کنوانسیون های بین المللی پوشش های زیر را ارائه می نماید:

 1. بیمه بدنه هواپیما
 2. بیمه حوادث سرنشین
 3. بیمه مسئولیت در قبال اشخاص ثالث
 4. بیمه مسئولیت در قبال بار همراه مسافر
 5. بیمه از دست دادن گواهینامه پرواز خلبان
 6. بیمه نامه تجهیز فرودگاهی

پوشش فقدان گواهینامه خلبان

پوشش فقدان گواهینامه خلبان این بیمه نامه از دست دادن گواهینامه پرواز خلبان به دلیل حادثه یا بیماری که موجب آن گواهینامه فرد لغو شود را تحت پوشش قرار می دهد. حداقل اطلاعات مورد نیاز بر اساس پرسشنامه های موجود در این رشته شامل سال ساخت، نوع ،مدل و علامت ثبتی شماره ،سریال کشور سازنده ارزش مشخصات فنی موتور میباشد.برای اطلاعات بیشتر باید پرسشنامه تکمیل شود.

تموم شد:)