بیمه بدنه

بیمه عمر یا تکمیلی؟

بیمه عمر و بیمه تکمیلی چه تفاوتی با هم دارند؟

با توجه به افزایش هزینه‌های درمانی، یکی از دغدغه‌هایی که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند، داشتن یک بیمه درمانی مناسب است تا در شرایط بیماری از آن‌ها حمایت مالی کند. همچنین از آنجایی که بخش زیادی از مردم اطلاعات کافی در مورد رشته‌های بیمه ندارند،

بیمه آتش سوزی مغازه

خرید بیمه آتش سوزی مغازه

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه آتش سوزی مغازه و کسب و کارهای کوچک در کسب و کارهای کوچک نظیر مغازه ها و خورده فروشی ها که سرمایه شان

بیمه ماشین سنگین

بیمه ماشین سنگین

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه ماشین سنگین در بیمه ماشین سنگین یا همان خودروهای بارکش میزان تناژ یا ظرفیت خودرو در تعیین مقدار حق بیمه اثر مستقیم دارد.

بیمه دانش آموزی 99-1400

بیمه حوادث و درمان دانش آموزی سال۱۳۹۹-۱۴۰۰

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه حوادث و درمان دانش آموزی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹، کلیه دانش آموزان مشغول به تحصیل در مراکز آموزشی وابسته به وزارت آموزش و پرورش سراسر

بیمه عمر

چرا باید بیمه عمر داشته باشم؟

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی هفت دلیل برای داشتن بیمه عمر! ازانجای که اکثریت جوامع ما اطلاعات لازم و کافی راجع به بیمه عمر  ندارند لذا دنبال دلیل برای

بیمه بدنه خودرو چیست؟

بیمه بدنه خودرو چیست ؟! بیمه بدنه خودرو بیمه غیر اجباری و جبران کننده خسارت های مالی است که در اثر وقوع حوادث غیر قابل پیش بینی در صورت خرید بیمه نامه بدنه شرکت بیمه گر متعهد می‌شود، هزینه‌های مالی خودرو شما را در برابر تعهداتی که خریداری می کنید جبران نماید. این بیمه نامه مکمل بیمه شخص ثالث میباشد. بیمه بدنه خودرو دارای دو نوع پوشش و تعهد است. 

تعهد اول پوشش های اجباری از قبیل آتش سوزی، صاعقه، انفجار، حادثه و سرقت کلی است  که این پوشش برای بیمه بدنه اجباری است. نوع دوم  پوشش های اختیاری است. که دارای ۶ تعهد است که عبارتند از بلاهای طبیعی، سرقت در جای قطعات، نوسان قیمت، شکست شیشه،مواد شیمیایی ،ایاب و ذهاب که در ادامه به توضیح هر یک از موارد خواهیم پرداخت.شاید شما فرض کنید بیمه بدنه فقط مختص خودروهاست ولی جالبه بدونید شما می توانید بیمه بدنه را برای تمامی وسایل نقلیه از قبیل انواع هواپیما، کشتی ها و سایر وسایل نقلیه خریداری نمایید. 

کاربرد بیمه بدنه خودرو چیست؟

کاربرد بیمه بدنه خودرو به شرح زیر می باشد زمانی می‌توانید از بیمه بدنه خود استفاده کنید که مقصر حادثه باشید یا طرف مقابل در حادثه شما وجود نداشته باشد. به طور مثال اگر شما در یک حادثه مقصر حادثه قلمداد شوید می توانید از بیمه های ثالث خود تعهدات جانی و مالی خودرو روبرو را پرداخت نمایید و بیمه بدنه هزینه تعمیر و نگهداری خودرو شما را پرداخت می نماید و در صورتی که شما در حادثه طرف مقابل برای شما وجود نداشته باشد شما می توانید از بیمه شخص ثالث هزینه های اشخاص ثالث خودروی خود را پرداخت نمایید و بیمه بدنه هزینه تعمیر و نگهداری خودرو شما را پرداخت میکند.

بیمه بدنه چه مواردی رو پوشش می‌ده؟

پوشش‌‌های بیمه بدنه خودرو به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم‌ می‌شن.

پوشش‌‌های اصلی بیمه بدنه

 •  خسارتهای تحت پوشش بیمه بدنه خودرو شامل موارد زیر می باشد که این پوشش ها به عنوان پوشش خطرات اصلی در نظر گرفته می شوند و به صورت پیش فرض روی بیمه بدنه شما وجود دارند.
 • دزدیدن کلی خودرو به صورت یکجا 
 • سقوط خودرو و یا واژگونی آن
 •  انفجار خودرو آتش سوزی و یا آذرخش
 •  تصادف :برخورد خودرو با یک جسم در حال حرکت
 • تصادم:برخورد خودرو با یک جسم ثابت

هزینه نجات خودرو :همچنین لازم به توضیح است که اگر خودرو شما دارای بیمه بدنه باشد خساراتی که در طول عملیات نجات خودرو شما یا هنگام منتقل کردن آن رخ می دهد پرداخت می کند. همینطور خسارت خودرو و باتری آن را در حد ۵۰ درصد قیمت نو آن پرداخت می کند. مقدار هزینه‌های متعارفی برای عملیات نجات خودرو و یا انتقال خودرو به تعمیرگاه قابل پرداخت است ۲۰ درصد است.

پوشش های فرعی بیمه بدنه خودور چیست؟

طبق مصوبات و قوانین بیمه شما باید برای داشتن این تعهدات هزینه های جداگانه را پرداخت نمایید تا شرکت بیمه گر متعهد به پرداخت آن خسارت ها باشد این خسارت ها عبارتند از:

 •  خسارت های ناشی از بلایای طبیعی، از قبیل زلزله، سیل، طوفان و سایر بلایای طبیعی 
 • خسارت ناشی از مواد شیمیایی عبارت است از پاشیدن  مواد اسیدی شیمیایی و رنگ ها بر روی بدنه خودرو
 • خسارت های ناشی از استفاده خودرو در مسابقات اتومبیل رانی آفرود و یا تست های سرعت 
 • خسارت های ناشی از سرقت جزئی خودرو عبارت است از سرقت لوازم فابریک و غیر فابریک خودرو تا سقف معین شده
 •  زیان های ناشی از کاهش قیمت خودرو این پوشش که عبارت است از نوسان قیمت خودرو( با توجه به شرایط وضعیت موجود اقتصادی یکی از بهترین با ارزش ترین پوشش هایی است که شما می توانید در بیمه بدنه خود خریداری نمایید)
 •  خسارت های ناشی از عدم استفاده از خودرو و یا هزینه ایاب و ذهاب(بدین معنی که  برای مدت معینی تا سقف تعهد مشخص شده می توانید. این تعهد خسارت‌های ناشی از نداشتن خودرو شما را جبران می نماید)
 •  پوشش ترانزیت برای خودروهای بارکش (دریافت این پوشش بدین معناست که شما می توانید خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران نیز از بیمه بدنه خود استفاده کنید)
 • شکسته شدن شیشه خودرو به تنهایی (بدین معنی که اگر شیشه خودروی شما به هر دلیلی از قبیل حادثه و یا اتفاقات غیرقابل پیش بینی دچار شک دچار شکستگی کرده اند بیمه خسارت آن را پرداخت می نماید به طور مثال اگر خودروی شما به دلیل سرد و یا گرم شدن شکسته شود تمام هزینه‌های شیشه شما را پرداخت میکند.
 •  حذف فرانشیز بدین معنی که شرکت بیمه گر تمام زیان شما را بدون کسر فرانشیز به شما پرداخت می نماید فرانشیز بدین معنی که در تمامی بیمه های بدنه بیمه گذار باید قسمتی از این زیان به وجود آمده را پرداخت نماید این زیان به وجود آمده را فرانشیز گویند.
 • کشیدن میخ و یا اجسام نوک تیز بر روی بدنه خودرو شما که شما می توانید  با دریافت این پوشش در صورت این حادثه خسارت دریافت نمایید
 • موارد فوق پوشش های اضافی بدنه خودرو می باشند که بیمه گذار می تواند با توجه به ریسک های موجود و شرکت بیمه گر مربوطه هر کدام از آنها را انتخاب کرد و حق بیمه مازاد آنها را پرداخت نمایید

چه مواردی شامل بیمه بدنه نمی شوند؟!

 

خسارت هایی که طبق آیین نامه ، نمی توانند توسط شرکت های بیمه پوشش داده شوند:                           

خسارت هایی به موجب اعتصاب،شورش،جنگ،آشوب و بلوا رخ میدهد. 

خسارت های فعالیت های هسته ای

خسارت هایی که بیمه‌گزار عمدا به خودرو وارد می کند

خسارت هایی که در حین فرار از پلیس برای خودرو پیش می آید

خسارت هایی که توسط راننده های بدون گواهینامه رانندگی به خودرو وارد می شود

خسارت های ناشی از مواد روانگردان یا مخدر و استفاده مشروبات الکلی

خسارت هایی که به دلیل بکسل وسیله نقلیه دیگری به خودرو وارد می شود

خسارت هایی که به سبب حمل بیش از حد بار  به خودرو وارد می شود

بیمه بدنه خودور چیست بیمتیس

بیمه بدنه خودور بیمتیس

بیمه بدنه خودرو

خسارت بیمه بدنه ما از کدام نوع است؟

خسارت واردشده به خودرویی که بیمه بدنه دارد، اصطلاحاً می تواند خسارت کلی یا جزئی باشد. خسارت کلی، وقتی است که خودرو دچار خسارتی جبران ناپذیر بشود. مثلا وقتی که خودرو دزدیده شده و تا ۶۰ روز پیدا نشود یا زمانی که مجموع هزینه‌های تعمیر و تعویض قسمت های زیان دیده خودرو به همراه هزینه‌های نجات از ۸۰ درصد قیمت روز خودرو در هنگام حادثه بیشتر شود.

هر خسارتی که کلی نباشد، جزئی محسوب می شود. ملاکی که با توجه به آن خسارت جزئی تعیین می شود، هزینه تعمیر است که شامل دستمزد، قیمت روز لوازم پس از کسر استهلاک و فرانشیز بیمه بدنه می شود. ضمناً هزینه نجات و حمل تا حد مقرر به بیمه‌گزار پرداخت می شود.

بیمه بدنه

تخفیف های بیمه بدنه

شرکتهای بیمه متقاضیان بیمه بدنه را شامل تخفیف های گوناگونی می کنند. علاوه بر تخفیف های ثابت، بعضی از شرکت ها به صورت دوره ای هم تخفیف هایی ارائه می دهند. تخفیف هایی که شرکت های بیمه ممکن است ارائه دهند عبارت است از:

تخفیف گروهی

بعضی از شرکتهای بیمه به گروه های بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفره که بیمه گزار یکسانی داشته باشند هنگام خرید بیمه نامه تخفیف ارائه می دهند.

هیئت علمی

برخی از شرکت های بیمه به اعضای هیئت علمی دانشگاه ها حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد تخفیف هنگام خرید بیمه بدنه ارائه می کنند.

ایثارگری

ایثارگران میتوانند از بعضی از شرکت های بیمه هنگام خرید بیمه بدنه تخفیف دریافت کنند.

تخفیف توافقی

این نوع تخفیف به بیمه گزارانی که پکیج کامل بیمه ای از قبیل بیمه عمر، سرمایه گذاری، آتش سوزی و سایر شاخه های بیمه را داشته باشند توسط بیمتیس ارائه می گردد.

 

منطقه آزاد

ساکنان مناطق آزاد می توانند از بعضی از شرکت های بیمه هنگام خرید بیمه بدنه تخفیف بگیرند.

دارندگان تخفیف بیمه بدنه

کسانی کهمی خواهند بیمه بدنه خود را  تمدید کنند اگر سابقه عدم خسارت بیمه بدنه داشته باشند می توانند از آن هنگام خرید بیمه بدنه استفاده کنند و از تخفیف هایی بهره مند شوند.

دارندگان بیمه شخص ثالث

بعضی از شرکت ها به بیمه‌گزاران بیمه شخص ثالث خود هنگام خرید بیمه بدنه تخفیف می دهند.

دارندگان بیمه عمر

بعضی از شرکت ها به بیمه‌گزاران بیمه عمر خود نیز تخفیف هایی هنگام خرید بیمه بدنه می دهند.

دارندگان حساب بلندمدت

درصورتی که فرد متقاضی بیمه بدنه در بانک مربوط به شرکت بیمه‌ای که درخواست بیمه بدنه را دارد، حساب سپرده بلندمدت داشته باشد ممکن است شرکت بیمه تخفیف هایی برای وی در نظر بگیرد. برای مثال فرض کنید فردی متقاضی بیمه بدنه سامان باشد و در بانک سامان حساب سپرده بلندمدت داشته باشد.

خودرو صفر کیلومتر

بعضی از شرکت های بیمه هنگام خرید بیمه بدنه برای خودروهای صفرکیلومتر تخفیف در نظر می گیرند.

خودرو وارداتی

خودروهای وارداتی هم در برخی از شرکت های بیمه مشمول تخفیف هایی هنگام خرید بیمه بدنه می شوند.

استعلام قیمت بیمه بدنه

در گذشته نرخ گیری و استعلام بیمه بدنه خودرو چندان کار ساده ای نبود و برای کسب اطلاعات درباره قیمت بیمه بدنه هر شرکت باید درخواست بیمه بدنه به آن شرکت داده می شد و شرکت پس از اعزام کارشناس و بازدید خودرو، قیمت بیمه بدنه را به شما اعلام می کرد اما امروزه این مشکل حل شده است. سامانه بیمتیس امکان استعلام قیمت آنلاین بیمه بدنه رو در چندین شرکت بیمه ای مختلف فراهم کرده. با مراجعه به اپلیکیشن یا وبسایت بیمتیس می توانید در چند مرحله مشخصات خودروی خود را وارد کنید و نسبت به شرایط و قیمت بیمه بدنه شرکت های مختلف با خبر بشوید. همچنین می توانید بیمه بدنه خود را به صورت آنلاین خریداری و درب منزل تحویل بگیرید.

.

بیمتیس

خرید آنلاین بیمه از بیمتیس

 

بیمه بدنه ای که توسط شرکت های بیمه مختلف به مشتریان ارائه می شود، می تواند قیمت و شرایط بسیار متنوعی داشته باشد. از سوی دیگر، معمولاً شرکت های بیمه به طور فصلی تخفیف هایی بر نرخ بیمه بدنه اعمال می کنند که مردم به سختی از آن ها مطلع می شوند.

خرید آنلاین بیمه نامه از سایت بیمتیس این امکان را برای شما فراهم می کند که در کوتاه ترین زمان بتوانید از چندین شرکت مختلف نرخ گیری کنید و بیمه نامه مورد نظرتان را به راحت ترین شیوه ممکن خریداری نمایید.

همچنین با خرید از بیمتیس دیگر نگران امور بازدید از خودرو نباشید زیرا بیمتیس کارشناسان خود را در محل برای بازدید اعزام خواهد کرد و زحمتی را به گردن بیمه گزار محترم نخواهد گذاشت.

خرید از سامانه بیمتیس :

 1. پس از ورود به وبسایت بیمتیس، بیمه بدنه را انتخاب کنید.
 •  بعد از انتخاب بیمه بدنه، نوع خودرو ، مدل و سال ساخت را انتخاب کنید.
 •  در مرحله بعد، باید مشخص نمایید که خودروی شما قبلا بیمه بدنه داشته است یا خیر و مقدار تخفیف آن را مشخص کنید.
 •  سپس قیمت خودروی خود را به ریال وارد کنید.
 • در این مرحله شما می توانید حق بیمه های هر شرکت را مشاهده کرده و پوشش های مورد نظر خود را انتخاب نمایید و پس از انتخاب وارد مرحله بعد شوید.
 •  بعد از آن باید اطلاعات حساب کاربری خود را در بیمتیس وارد کنید. درصورتی که قبلاً حساب کاربری نساخته باشید، کافی است با ورود اطلاعات مختصر، این کار را انجام دهید.
 • در مرحله بعد باید عکس پشت و روی کارت خودروی خود را آپلود کنید. درصورتی که از موبایل استفاده می کنید، می توانید بلافاصله بعد از گرفتن عکس از پشت و روی کارت خودرو، آن را آپلود کنید.
 •  سپس مشخصات فرد تحویل گیرنده بیمه‌نامه را وارد کنید.
 • در گام بعد، پیش فاکتور نمایش داده می شود. در این مرحله، درخواست را تایید کرده و به درگاه پرداخت بروید. 
 •  به‌عنوان آخرین مرحله باید حق بیمه خود را اینترنتی پرداخت کنید.

بیمه بدنه خودرو بیمه غیر اجباری و جبران کننده خسارت های مالی است  که در اثر وقوع حوادث غیر قابل پیش بینی در صورت خرید بیمه نامه بدنه شرکت بیمه گر متعهد می‌شود هزینه‌های مالی خودرو شما را در برابر تعهداتی که خریداری می کنید جبران نماید. این بیمه نامه مکمل بیمه شخص ثالث میباشد. بیمه بدنه خودرو دارای دو نوع پوشش و تعهد می باشد تعهد اول پوشش های اجباری از قبیل آتش سوزی صاعقه انفجار حادثه و سرقت کلی  که این پوشش را برای بیمه بدنه اجباری می باشد نوع دوم  پوشش های اختیاری می باشد که دارای ۶ تعهد هستند عبارتند از بلاهای طبیعی، سرقت در جای قطعات، نوسان قیمت، شکست شیشه،مواد شیمیایی ،ایاب و ذهاب که در ادامه به توضیح هر یک از موارد ذیل خواهیم پرداخت.

بیمه بدنه خودرو بیمه غیر اجباری و جبران کننده خسارت های مالی است  که در اثر وقوع حوادث غیر قابل پیش بینی در صورت خرید بیمه نامه بدنه شرکت بیمه گر متعهد می‌شود هزینه‌های مالی خودرو شما را در برابر تعهداتی که خریداری می کنید جبران نماید. این بیمه نامه مکمل بیمه شخص ثالث میباشد. بیمه بدنه خودرو دارای دو نوع پوشش و تعهد می باشد تعهد اول پوشش های اجباری از قبیل آتش سوزی صاعقه انفجار حادثه و سرقت کلی  که این پوشش را برای بیمه بدنه اجباری می باشد نوع دوم  پوشش های اختیاری می باشد که دارای ۶ تعهد هستند عبارتند از بلاهای طبیعی، سرقت در جای قطعات، نوسان قیمت، شکست شیشه،مواد شیمیایی ،ایاب و ذهاب که در ادامه به توضیح هر یک از موارد ذیل خواهیم پرداخت.

تموم شد:)