بیمه حیوانات خانگی

معرفی بیمه حیوانات خانگی

عظمت و پیشرفت اخلاقی یک ملت را می‌توان از روی نحوۀ برخورد آن با حیوانات محک زد.(ماهاتما گاندی)

بیمه حیوانات خانگی یکی دیگر از جدیدترین بیمه‌نامه‌ها است که داره مراحل آزمایشی خودش رو پشت سر می‌ذاره. بیمه‌نامه حیوانات خانگی بیماری‌های خاص و جراحی حیوانات کوچک را تحت پوشش قرار می‌ده.

بیمه حیوانات خانگی از پرندگان تا سگ‌ها:

سگ، گربه و پرندگان حیوانات کوچکی هستن که تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار می‌گیرن. هدف این بیمه‌نامه فقط پرداخت هزینه‌های درمان این حیواناته. حوادث ناگهانی، جراحی، بیماری‌های خاص و هزینه‌هایی مثل رادیولوژی و … مواردی است که می‌تونید برای جبران خسارت روش حساب کنید، اما اگر بیماری‌های معمولی مثل سرماخوردگی سراغ حیوان خانگی‌تان آمد، نمی‌تونید از بیمه کمک‌هزینه بگیرید.کلینیک‌های دامپزشکی می‌گویند مردم از طرح بیمه حیوانات خانگی اطلاع ندارن.

مراحل انجام بیمه سگ

۱٫قبل از اقدام باید سگ, گربه و پرندگان زینتی (از نظر جثه شامل کاسکو و بزرگتر ) الزاماً شناسنامه و میکروچیپ داشته باشن. سپس به یکی از دامپزشکان معتمد برای  تکمیل فرم پیشنهاد و صدور گواهی سلامت مراجعه کنن.

۲٫مدارک توسط دامپزشک به شعبه صادر کننده بیمه نامه ارسال میشه و بعد صدور بیمه نامه بعد از واریز حق بیمه انجام میشه.البته بیمه گزار می تونه بعد از صدور گواهی سلامت اصل تمامی مدارک را به شعبه تحویل بده  و حق بیمه را در شعبه پرداخت کنه و بیمه نامه را تحویل بگیره. انجام این مراحل برای سهولت خدمات به بیمه گزاره.

تصمیم به خرید

مهم ترین مرحله اینه که شما تمایل داشته باشین برای حیوان خانگی تون یه بیمه نامه مناسب خریداری کنین
پانسیون حیوانات خانگی دربند هم بر اساس نیاز شما مراجعین و مشتریان گرامی , تصمیم بزرگی گرفت و این بیمه نامه رو به صورت عمومی در معرض فروش قرار داد ( علی رغم جو منفی که بر علیه این موجودات دوست داشتنی هست ) .

انتخاب و مقایسه بیمه

مرحله دوم اینه که از چه شرکتی بیمه را خریداری کنید که در کشور ما فقط شرکت بیمه دانا حاضر شده این بیمه نامه را به محصولات بیمه ای خودش اضافه کنه و بنابراین تنها و بهترین گزینه برای انتخاب شرکت بیمه دانا هست.

انواع طرح ها

طرح های زیر برای حیوانات بر اساس سن و نوع حیوان و سابقه بیماری حیوان دارای حق بیمه های متفاوتی میباشد.

مدارک شناسایی مالک حیوان : شناسنامه یا کارت ملی

مدارک شناسایی حیوان  (یکی از موارد روبرو ) : شناسنامه ، گذر نامه ، کارت بهداشت ، شماره میکروچیپ

برگه در خواست بیمه گذار

تکمیل پرسشنامه (فرم پیشنهاد)توسط بیمه گذار

طبق دستورالعمل های اجرایی کاهش سرمایه باعث تخفیف می شود .

در شرایط رقابتی با درخواست واحد اجرایی درصدی تخفیف در نظر گرفته می شود .

فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت حیوانات خانگی

پرسشنامه یا پیشنهاد در هر یک از رشته های بیمه ای،فرمی است که بیمه گذار به وسیله آن اطلاعات مربوط به خود و موضوع(ریسک) مورد بیمه را جهت صدور بیمه نامه در اختیار بیمه گر قرار میدهد.اطلاعاتی از قبیل نام و نشانی بیمه گذار،موضوع مورد بیمه،نشانی محل مورد بیمه،سرمایه مورد بیمه،پوششهای مورد نظر بیمه گذار و …

پرسشنامه باید توسط بیمه گذار یا نماینده واجد صلاحیت وی تکمیل گردد و به امضای وی و در صورت شخصیت حقوقی بودن بیمه گذار،ممهور به مهر وی گردد.لازم به ذکر است که پرسشنامه جزء لاینفک بیمه نامه صادره بوده و بیمه نامه بر اساس اطلاعات آن صادر گردیده و به آن استناد می گردد بنابراین ضروری است بیمه گذار کلیه اطلاعات آن را صادقانه و بطور کامل تکمیل نماید. در پرسشنامه کلوز گزیدگی نیز وجود دارد

پوشش های بیمه

با توجه به شرایط مندرج در بیمه نامه ممکن است خطرات در یکی از سطوح ذیل مورد پوشش قرار گیرد:

تلف ناشی از حادثه بدون حمل و نقل

تلف ناشی از حادثه با حمل و نقل

تلف ناشی از بیماری

ناشی از حادثه سرقت

تلف ناشی از زایمان و سخت‌زایی

مراحل دریافت خسارت

بیمه‌گذار نامه اعلام خسارت را به اداره خسارت بیمه‌نامه‌های مسئولیت تحویل داده و مدارک مورد نیاز توسط کارشناس اداره خسارت در زمان بازدید و یا بعد از بازدید طی نامه‌ای به اطلاع بیمه‌گذار رسانده می‌شود.

بیمه‌گذار مدارک لازم را به اداره خسارت بیمه‌نامه‌های مسئولیت تحویل می‌دهد.

خسارت بر اساس مدارک تحویل شده در اداره خسارت تعیین و در فرم “خلاصه مشخصات پرونده بیمه‌های مسئولیت مدنی” ذکر می‌شود. محاسبات خسارت پرداختی در پایین این فرم به طور کامل ذکر می‌شود.

قسمت اطلاعات اولیه فرم “استعلام پرداخت حق‌بیمه” توسط کارشناس اداره خسارت بیمه‌نامه‌های مسئولیت تکمیل شده و فرم به بیمه‌گذار تحویل داده می‌شود.

بیمه‌گذار پس از مراجعه به اداره کل حسابداری و آمار و تحویل فرم “استعلام پرداخت حق‌بیمه”، فرم تکمیل شده استعلام حق‌بیمه‌های پرداختی خود را دریافت می‌نماید.

خسارت قابل پرداخت بر اساس اطلاعات مندرج در فرم “خلاصه مشخصات پرونده بیمه‌های مسئولیت مدنی” بیمه‌های مسئولیت مدنی و نیز اطلاعات پرداخت‌های قبلی در سیستم اطلاعاتی سامان محاسبه می‌شود.

حواله پرداخت خسارت در چند نسخه صادر و مهر و امضا می‌گردد. در صورتی که بیمه‌گذار بخواهد حواله پرداخت خسارت را تحویل بگیرد، باید گواهی محضری مبنی بر پرداخت خسارت به بیمه‌شده (خسارت‌دیده) را ارائه نماید.)

دو برگ از حواله صادر شده و نیز فرم “مفاساحساب (رسید دریافت وجه)” به بیمه‌گذار/ بیمه‌شده/ نماینده قانونی بیمه‌شده تحویل داده می‌شود تا با ارائه آن به اداره کل حسابداری و آمار، چک خسارت خود را دریافت نماید.

مراحل صدور

فرم “ پیشنهاد بیمه مسئولیت نگهداری حیوانات خانگی” توسط مشتری تکمیل و مهر و امضا می‌گردد.

نرخ و شرایط بیمه‌نامه که با توجه به شرایط پیشنهاد تکمیل شده، در برنامه مکانیزه صدور محاسبه شده است پرینت گرفته شده و به مشتری تحویل داده می‌شود

در صورت موافقت، بیمه‌گذار حق‌بیمه مشخص شده را پرداخت می‌نماید. این پرداخت می تواند به سه صورت زیر باشد:

چک: چک در وجه شرکت بیمه صادر شود .

واریز در بانک: فیش واریزی به بانک از برنامه مکانیزه صدور (سیستم اطلاعاتی تحت وب)پرینت گرفته شده و به بیمه‌گذار تحویل داده می‌شود

اقساط: در این حالت،‌۳۰-۴۰% حق‌بیمه به صورت نقد و مابقی در۲-۳ قسط پرداخت می‌شود، که به ازای هر قسط چک در وجه شرکت بیمه ایران صادر می‌شود. چک‌های حق‌بیمه تا سر رسیدن موعد، در اداره صدور بیمه‌نامه‌های مسئولیت نگهداری می‌شود.

بیمه‌نامه توسط کارشناس صدور صادر و پس از امضا و مهر ، به بیمه‌گذار تحویل داده می‌شود.

تموم شد:)