بیمه ماشین آفرود

نرخ گیری و خرید آنلاین بیمه

بیمه مسئولیت مدیران ساختمان

بیمه مسئولیت مدیران ساختمان

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه مسئولیت مدیران ساختمان یکی از نگرانی ها و دغدغه های مدیران ساختمان ها و مجتمع های بزرگ حوادث غیر مترقبه هست که ممکن

بیمه ورزشی

بیمه حوادث ورزشی باشگاه ها

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی ورزش یکی از مهمترین عوامل سلامتی است که باید جز عادات روزانه ما قرار بگیرد. همانطور که مسواک زدن، وعده های غذایی سالم و

بیمه پروژه های عمرانی

بیمه پروژه های عمرانی

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه پروژه های عمرانی در قبال کارکنان مجری پروژه های عمرانی به جای خرید بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان باید بیمه پروژه‌های عمرانی

بیمه مسافرتی ارزان

بیمه درمان مسافرتی ارزان

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی تمامی افرادی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، ملزم به دریافت بیمه مسافرتی هستند. شما قطعاً برای خروج از کشور به یک بیمه

چرا بیمه عمر

آیا خرید بیمه عمر عاقلانه است؟

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی آیا خرید بیمه عمر عاقلانه است؟ انسانها در طول تاریخ دارای دغدغه ها و نگرانی های بسیار زیادی بوده اند. دغدغه های جانی و 

بیمه پول

بیمه پول

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی نگاهی به قوانین و شرایط استفاده بیمتیس در این لینک می توانید فوانین و ظرایط استفاده از بیمتیس را بررسی نمایید…. نحوه محاسبه نرخ

آفرود چیه؟!

آفرود سبکی از رانندگیه که که ویژه ی  شرایط سخت  دور از جاده و جاده های صعب العبوره ،به گونه ای  که آفرود سوار  به ماشین های دو دیفرانسیل و پر قدرت نیاز داره.رانندگی در افرود نیازمند قدرت ذهنی و جسمی بالایی است و باید دانش کافی راجع به فنی خودرو و شرایط آب و هوایی و نوع جاده داشته باشیم  .عموما خودرو هایی که در ایران برای آفرود سواری استفاده میشوند عبارتند از : جیپ،پاترول، تویوتا و سایر خودرو ها  است. ایران به دلیل اینکه شرایط آب و هوایی و جغرافیایی خاصی داره از پتانسیل بالایی در این ورزش برخوردار است و شمار ورزشکاران در این زمینه روز به روز در حال افزایش است .

بیمه ماشین آفرود

 

انواع آفرود:

شامل رانندگی در برف،صخره،باتلاق،کویر و رمل و کوهستان میشه.که هرکدوم تجربه و اصول خودش رو لازم داره. همچنین در این رشته هرساله مسابقاتی میانه هییتهای دو دیفرانسیل شهرستان های مختلف برگزارمیشه.ومعمولا در کلاس های ۴ و۶و۸ سیلندر و آزاد برگزار میشه. در آفرود چندین راه مختلف وجود  داره که شاید بشه از اون به عنوان انواع آفرود نام برد.مثلا آفرود مسیرهای جنگلی که بیشتر در گلی هستند، آفرود کویری که شامل  رانندگی در  رملها و تپه ها شنی  است،که میتوان از آن به عنوان هیجان انگیز ترین مسیر آفرود نام برد آفرود برفی هم  در واقع رانندگی در جاده های برفی و یخی  است! آفرود ورزشی و آفرود طبیعتگردی و انواع دیگر.

از ویژگی های ایران اینه که تقریبا تمام شرایط و انواع آفرود در آن وجود داره و شما می تونین به این افتخار کنین که بهترین کشور رو برای آفرودسواری در اختیار دارین!

آفرود ورزشی

  • هر چیزی که در آن شرایط مسابقه و رقابت وجود داشته باشه رو میشه ورزش نامید. مسابقات آفرود در سرتاسر ایران برگزار می شه و طرفداران پروپاقرصی هم داره. کلاس بندی های مسابقات در سطح بین المللیه و راننده ها و خودرو ها نیز دست کمی از مسابقات جهانی ندارد.

این مسابقات زیر نظر فدراسیون اتومبیلرانی و جهانگردی برگزار می شن و قانون و اصول خاص خودش را داره و جایزه هایش هم ارزشمنده. البته مسابقات آفرود از مشکلاتی چون نبود پیست حرفه ای و عدم تامین اعتبار دولتی جهت برگزاری هم رنج می بره تقریبا تمام آفرودرهای مسابقات، امکانات و تجهیزات خودشون رو دارن و شخص یا سازمان دیگری برای اونها هزینه نمی کنن. همچنین ایران یکی از مدعیان جهانی مسابقات آفرود هم هست.

آفرود سبکی از رانندگیه که مخصوص شرایط سخت و خارج ازجاده هست ، به نحوی که نیازمند ماشین های دو دیفرانسیل و یا وسایلی از قبیل موتور های مخصوص افرود میشه.

رانندگی در افرود نیازمند شرایطی از جمله داشتن ماشین مناسب قدرت بدنی مناسب و قدرت تمرکز و تصمیم گیری و دانش فنی میباشد.

معمولا ماشین های دودیفرانسیلی که در کشور برای افرود از انها به کارگیر میشود شامل ماشینهای خانواده ی جیپ.لندروور. تویوتاو…. میباشد.

در ایران با توجه به پتانسیلی که در زمینه ی گردشگری و طبیعت گردی وجود دارد بسیاری از جوانان از تمامی اقشار به سمت این ورزش پر هیجان روی اورده اند.

بیمه ماشین آفرود

 

آفرود  طبیعت گردی

خیلی از آفرود سوارها، به این ورزش دید مسابقه ای ندارند.آفرودسوار ها فقط طبیعت گردای حرفه ای هستن که با ماشینشون به دل اعماق طبیعت میرن و سعی میکنن علاوه بر لذت رانندگی، از زیبایی های دنیای پیرامونشون هم بهره مند بشن. شما برای آفرودسواری  طبیعت گردی، نیاز به یک خودروی دو دیفرانسیل نسبتا راحت و یک تیم پایه دارید. در حال حاضر تورهای طبیعت گردی زیادی در ایران برگزار می شه که روش آن ها همراه کردن افراد مختلف با خودروهای دو دیفرانسیل گوناگون است و تلاش می کنند با سازماندهی و مدیریت اون ها، شرایط طبیعت گردی و رانندگی خوبی را برای آفرودسوار ها و البته همراهانشون ایجاد کنن.

تورهای طبیعت گردی آفرود معمولا  بین دو روزه (سبک) تا پنج روزه (سنگین) است و قوانین و اصول خاصی بر اون ها وجود داره. خیلی از برگزارکننده های تور آفرود دارای مجوز هستن و تمام مسافران خودشون رو بیمه حوادث می کنن. این تور ها رو یک یا دو تورلیدر حرفه ای و گاهی محلی همراهی می کنن تا مسافران رو در مسیریابی و رهایی از برخی مشکلات، از جمله گیر کردن ها یا رفع مشکلات فنی خودرو ها راهنمایی کنن.

بیمه ماشین آفرود

بهترین مکان های آفرود سواری ایران

 

۱-کویر مرنجاب

در نزدیکی شهرستان آران و بیدگل از توابع کاشان، کویری زیبا واقع شده که با نام کویر مرنجاب شناخته شده و به دلیل برخوردی از تپه ماهور های فراوان به بهشت آفرود سواران نیز شهرت دارد. این کویر همه روزه مقصد سفر بسیاری از تورهای کویر نوردی و آفرود سواران بوده و در میان اینگونه افراد نامی آشنا بشمار می آید. کویر مرنجاب از شمال با دریاچه نمک هم مرز بوده و از غرب در هماسایگی کویر مسیله، دریاچه حوض سلطان و حوض مزه قرار داشته و همچنین پارک ملی کویر نیز در شرق کویر مرنجاب واقع شده است.

۲-کویر مصر

نام دریای شنی کویر مصر برای بسیاری از طبیعت‌گردان آشناست؛ روستا کویر مصر، در قلب کویرهای ایران، در ۴۵ کیلومتری شرق شهرستان جندق و ۳۰ کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان اصفهان قرار دارد. وجود تپه های شنی بی نظیر در این کویر سبب شده تا شرایط برای آفرود به بهترین شکل در این مکان وجود داشته و همه روزه گردشگران بسیاری به این قصد به کویر مصر سفر می کنند.

۳-جنگل های مازیچال

مازیچال نام دهکده ای ییلاق در نزدیکی کلاردشت بوده و به عنوان یکی از بهترین مناطق بکر و زیبای شمال کشور شناخته می شود. این منطقه در ارتفاعات واقع شده و دارای جنگل های زیبا بوده و به دلیل داشتن مسیر دسترسی خاکی و  پر پیچ و خم آن را به یکی از بهترین مناطق برای آفرود سواری بدل ساخته است.

۴-کیش

جزیره زیبا کیش یکی از پر مخاطب ترین مقصاد گردشگری ایران بوده که مملو از تفریحات و لذت های گوناگون است. یکی از تفریحات هیجان انگیز و لذت بخش موجود در کیش سافاری در این جزیره بوده که در محل مجموعه توریستی تفریحی پارس سافاری کیش فراهم شده است.

همه روزه گردشگران بسیاری برای بهره مندی و تجربه هیجانی تکرار نشدنی به کیش سفر کرده و از امکان انجام رانندگی آفرود آن استفاده می کنند.

 

تجهیزات زیر برای آفرود سوارها لازمه

باربند

کیت افزایش ارتفاع

تایر مخصوص

سایبان

وینچ

پمپ باد

وافل برد

گالن سوخت اضافه

قطب نما

لباس و کفش مناسب

سایر ملزومات:

وجود ابزارآلاتی نظیر بیل، بیلچه، انواع آچار پیچ گوشتی در حد ضرورت، پک‌های آب معدنی به تعداد کافی، کنسرو و خوراکی‌های انرژی‌زا با ماندگاری بالا، طناب و سیم بکسل نیز به منظور انجام یک سفر آفرود باکیفیت ضروری به نظر می‌رسد.

بیمه ماشین آفرود

خودروی آفرود ازونجایی که نحوه استفاده ازش نسبت به خودرو های دیگه متفاوته و نسبت به ماشین های با استفاده عادی بیشتر در معرض آسیب و خرابیه البته بستگی داره که از ماشین آفرود واقعا چطور استفاده بشه! میتونه صرفا به عنوان یک ماشین معمولی استفاده بشه که فقط یکم ارتفاعش از بقیه ماشین ها بیشتره یا اینکه واقعا در طبیعت گردی ها ازش استفاده بشه.در هر صورت بیمه این نوع خودروها چون کاربری متفاوتی دارند گرونتره!و لازمه که نوع کاربری خودرو هنگام خرید بیمه مشخص بشه،البته باید بگیم که به دلیل آفرود بودن خودرو ۱۰۰ درصد اضافه نرخ میخوره. 

علاوه بر این شما لازمه حتما در کنار بیمه شخص ثالث بیمه بدنه هم حتما تهیه کنین چون که احتمال آسیب دیدگی خودروی شما بسیار زیاده.

همچنین بهتره برای خودتون هم بیمه حوادث انفرادی تهیه کنین تا خیالتون بابت هزینه های درمانی راحت باشه.

تموم شد:)