بیمه پروژه های عمرانی

بیمه عمر یا تکمیلی؟

بیمه عمر و بیمه تکمیلی چه تفاوتی با هم دارند؟

با توجه به افزایش هزینه‌های درمانی، یکی از دغدغه‌هایی که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند، داشتن یک بیمه درمانی مناسب است تا در شرایط بیماری از آن‌ها حمایت مالی کند. همچنین از آنجایی که بخش زیادی از مردم اطلاعات کافی در مورد رشته‌های بیمه ندارند،

بیمه آتش سوزی مغازه

خرید بیمه آتش سوزی مغازه

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه آتش سوزی مغازه و کسب و کارهای کوچک در کسب و کارهای کوچک نظیر مغازه ها و خورده فروشی ها که سرمایه شان

بیمه ماشین سنگین

بیمه ماشین سنگین

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه ماشین سنگین در بیمه ماشین سنگین یا همان خودروهای بارکش میزان تناژ یا ظرفیت خودرو در تعیین مقدار حق بیمه اثر مستقیم دارد.

بیمه دانش آموزی 99-1400

بیمه حوادث و درمان دانش آموزی سال۱۳۹۹-۱۴۰۰

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه حوادث و درمان دانش آموزی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹، کلیه دانش آموزان مشغول به تحصیل در مراکز آموزشی وابسته به وزارت آموزش و پرورش سراسر

بیمه عمر

چرا باید بیمه عمر داشته باشم؟

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی هفت دلیل برای داشتن بیمه عمر! ازانجای که اکثریت جوامع ما اطلاعات لازم و کافی راجع به بیمه عمر  ندارند لذا دنبال دلیل برای

بیمه پروژه های عمرانی در قبال کارکنان

 مجری پروژه های عمرانی به جای خرید بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان باید بیمه پروژه‌های عمرانی در  قبال کارکنان را خریداری نماید. بدین منظور که در این بیمه نامه ها مسئولیت پیمانکار در ارتباط با زیان های جانی و مالی وارد به کارکنان در پروژه‌های عمرانی پرداخت می‌گردد. پروژه عمرانی عبارت است از پروژه هایی که عام المنفعه بوده و برای استفاده عموم است.

ویژگی های پروژه عمرانی به شرح ذیل است

۱٫ مدت این پروژه ها محدود می باشد.

۲٫محل فعالیت این پروژه ها در مکان خاصی میباشد.مثلا تعمیر آسفالت کیلونتر ۴۶ تا ۵۰ اتوبان کرج قزوین.

۳٫برای انجام این پروژه ها قراردادی بین کارفرما و پیمانکار بسته می‌شود که در این قرارداد به این  پیمان گفته می شود. که در هنگام صدور بیمه نامه نیاز که به این قرارداد  پیمان انجام فعالیت گفته میشود. یکی از معیار های اصلی محاسبه ی حق بیمه این پیمان میباشد که شرکت بیمه گر آن پیمان را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد. پروژه‌های عمرانی  عبارتند از ساخت نیروگاه ها، صدها، تونل ها، شبکه های آب و فاضلاب و سایر فعالیت‌های از این قبیل است که دارای وظایف و خدمات عام المنفعه می باشد.

بیمه پروژه های عمرانی

تعهدات شرکت بیمه گر

برای صدور بیمه نامه حداکثر و حداقل تعهد قابل ارائه توسط شرکت بیمه گر برای خسارت های ناشی از فوت و جسمانی برای هر نفر برابر با دیه مصوبه‌ای ماه های حرام  می باشد.
حداکثر پوشش قابل ارائه برای هزینه های درمانی ناشی از حوادث موضوع برای هر فرد طبق تعرفه ۵۰۰ میلیون ریال است اما این مبلغ طبق توافق بیمه گر تغییر می‌کند.
حداکثر تعهد بیمه گر در این نوع بیمه نامه ها برابر با ضریب نیروی کار محاسبه می شود و حداکثر تعهدات از ۲۰ برابر بیشتر نخواهد شد.
 اگر حداکثر نیروی کار اعلام شده از سوی شخص بیمه کننده ده نفر و یا کمتر از آن باشد، حداکثر تعهد در طول مدت بیمه پنج برابر خواهد بود. مگر اینکه شخص بیمه گذار برای دریافت تعهد بیشتر از ۵ برابر از اداره فروش بیمه های مسئولیت مرکزی مجوز داشته باشد.

سقف تعهدات بیمه پروژه های عمرانی

برای صدور بیمه نامه حداکثر و حداقل تعهد قابل ارائه توسط شرکت بیمه گر برای خسارت های ناشی از فوت و آسیب جسمانی برای هر نفر برابر با دیه مصوبه‌ای ماه های حرام  می باشد.
البته حداکثر پوشش قابل ارائه برای هزینه های درمانی ناشی از حوادث موضوع برای هر فرد طبق تعرفه ۵۰۰ میلیون ریال است اما این مبلغ با توافق بیمه گر تغییر می‌کند.

نحوه دریافت خسارت از بیمه های پروژه های عمرانی

شخص  بیمه گذار یا نماینده قانونی او باید حداکثر طی مدت مشخصی از تاریخ اطلاع خدمات نسبت به اعلام خسارت به شرکت بیمه گر اقدام کنند و مدارک لازم برای دریافت خسارت عبارتند از:

 تکمیل فرم اعلام خسارت

ارائه تصویر بیمه نامه معتبر در زمان حادثه و ضمائم مربوطه

تصویر کارت ملی و شناسنامه شخص زیان‌دیده

شماره ثابت و همراه شخص زیان دیده ولی سبز

بیمه عمرانی

انواع قرارداد های پیمان کاری

انواع قراردادهای پیمانکاری به دو دسته عمرانی و غیرعمرانی تقسیم‌بندی می‌شوند. در قراردادهای عمرانی معمولاً یک طرف قرارداد ارگان های دولتی هستند. به دلیل اینکه این نوع قراردادها ضرایب بیمه پایین تری به واسطه دولتی بودنشان دارند مورد توجه پیمانکاران هستند. برای قرار گرفتن در این قراردادها باید شرایطی رعایت شود:

 ۱٫ بر اساس فهرست سازمان بودجه باشد.


۲٫تمام یا قسمتی از بودجه عملیات از طریق دولت تامین شده باشد.