بیمه کالای دیجیتال

معرفی بیمه کالای دیجیتال

پیشرفت دانش و تکنولوژی باعث شده انسان توانایی انجام کوچک‌ترین کارها را هم بدون کمک رایانه نداشته باشد. البته رایانه ها فقط بخش کوچکی از عمده تحولات زندگی ما هستند. هر چیزی که از کامپیوتر و هوش مصنوعی بهره می‌برد مانند تلفن همراه، تبلت، لپ‌تاپ، دوربین‌های دیجیتال، ساعت‌های هوشمند و … را می‌توان جزو ابزار دیجیتال دسته‌بندی کرد. با توجه به افزایش روز افزون قیمت کالای دیجیتال ، باید به فکر روزهایی که لوازم دیجیتال ما دچار حادثه می‌شوند یا از بین می‌روند باشیم. بیمه موبایل و کالای دیجیتال به همین منظور در نظر گرفته شده است.

افزایش قیمت شدید موبایل و کالای دیجیتال

تا یک یا دو سال گذشته اگر کسی بیست میلیون تومان پول داشت، برای خرید خودرو برنامه ریزی می کرد. اما اکنون باید بگوییم که خرید خودرو با بیست میلیون تومان به خاطره ها پیوسته است. این روزها اگر بیست میلیون تومان پول داشته باشیم شاید بتوانیم با این مبلغ یا کمی بیشتر یکی از پرچم‌داران سامسونگ یا اپل را خریداری کنیم!

طی سال‌های گذشته نوسانات نرخ ارز تأثیر زیادی بر روی قیمت کالای دیجیتال گذاشته است. قیمت کالاهای دیجیتال مانند تلفن همراه، تبلت و لپ‌تاپ به‌قدری افزایش یافته است که اگر اتفاقی برای یکی از این وسایل بیفتد، هزینه‌های جبران خسارات آن بسیار زیاد خواهد بود.در حال حاضر یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش ریسک خریداری کالای دیجیتال وجود گارانتی یا بیمه برای کالای دیجیتال است.

گارانتی تلفن همراه و کالای دیجیتال

به‌طور مثال زمانی که شما یک گوشی تلفن همراه با گارانتی خریداری می‌کنید، شرکت فروشنده ضمانت می‌کند تا خدماتی را در مدت محدودی به شما ارائه کند. مثلاً در صورت خرابی تلفن همراه در شرایط خاصی، هزینه‌های تعمیر یا تعویض بر عهده شرکت سازنده است.

اما نکته اینجاست که هزینه‌های اصلی و سنگین تعمیر گوشی معمولاً توسط گارانتی پذیرفته نمی‌شود.

گارانتی‌های کالای دیجیتال معمولاً شرایط سختگیرانه ای دارند و از همه مهم‌تر، بسیاری از شرایط آسیب‌ها را نمی‌پذیرند.و حال این سوالات مطرح است:

اگر گوشی تلفن همراه یا تبلت و لوازم دیجیتال ما دزدیده شود، گارانتی به ما خسارت پرداخت می‌کند؟

یا اگر براثر آتش‌سوزی یا افتادن در آب کالای دیجیتال نیاز به تعمیر داشته باشد، گارانتی تعمیر آن‌ها را بر عهده خواهد گرفت؟

پاسخ تمام این سؤالات یک جواب است: خیر!

اما بیمه های کالای دیجیتال برای جبران خسارات به عنوان مکمل یا حتی میتوان گفت یک گارانتی تمام عیار که در هنگام بروز خسارت در کنار شما خواهد بود.

بیمه تلفن همراه و کالای دیجیتال

اشاره کردیم که گاهی ممکن است اتفاقات دور از انتظاری برای کالای دیجیتال ما برخ دهد. به‌طور مثال گوشی، تبلت یا لپ‌تاپ طی اتفاقی از کار بیفتد یا به سرقت برود. ما نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم و شاهد از بین رفتن سرمایه خود باشیم. برای جلوگیری از این اتفاقات می‌توانیم از بیمه کالای دیجیتال استفاده کنیم.

از جمله کالاهای دیجیتالی که مورد بیمه قرار میگیرند عبارتند از: انواع گوشی موبایل،تبلت،لپتاپ،دوریبن،کنسول بازی،کامپیوتر شخصی وساعت هوشمند و….

بیمه کالای دیجیتال هم ‌مانند سایر بیمه‌نامه‌ها یک سال اعتبار دارد و چند گروه از حوادث را تحت پوشش قرار می‌دهد.

پوشش های بیمه موبایل و کالای دیجیتال

درصورتی‌که کالای دیجیتال دچار هر یک از حوادث زیر شوند، تحت پوشش بیمه کالای دیجیتال قرار می‌گیرند:

  • سرقت کالای دیجیتال

اگر موبایل، تبلت یا هرکدام از گجت های دیجیتال شما دزدیده شود.

  • آب خوردگی یا نفوذ مایعات

  • چنانچه لوازم الکترونیک در معرض مایعات قرار بگیرد و آب به درون آن‌ها نفوذ کند.

  • ضربه فیزیکی و شکستگی براثر سقوط از ارتفاع

اگر در اثر ضربه و یا سقوط از بلندی گوشی، تبلت یا … بشکند.

  • آتش سوزی
  • بلایای طبیعی

براثر سیل، زلزله و سایر بلایای طبیعی تبلت،تلفن همراه یا لپ‌تاپ آسیب ببیند یا از بین برود.

  • نوسانات برق

نوسان برق باعث آسیب دیدن لوازم و کالای دیجیتال شود

چرا باید بیمه کالای دیجیتال داشته باشیم؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که موبایل، تبلت یا لپتاپ شما دچار شکستگی، آبخوردگی، سوختگی بر اثر نوسانات ولتاژ برق و یا سرقت شده باشد،و گارانتی گوشی هم تمام شده باشد.
اگر کالای دیجیتال خود را بیمه کرده باشید، اطمینان دارید که شرایط به قبل حادثه بازمی‌گردد.

آیا بیمه کالای دیجیتال هزینه تعویض موبایل، تبلت و لپ تاپ را به من پرداخت می کند؟

بله! در صورتیکه کارشناسان مراکز خدمات تخصصی شرکت بیمه گر تائید نمایند که امکان تعمیر و برطرف کردن کامل مشکلات دستگاه شما وجود نداشته باشد (خسارت کلی)، هزینه تعویض دستگاه مطابق با شرایط مندرج در گواهی بیمه نامه و سایت به شما پرداخت می شود.

اگر برای دستگاه من حادثه‌ای اتفاق بیافتد و من از گواهی بیمه کالای دیجیتال ، برای جبران خسارت استفاده کنم، آیا گواهی بیمه نامه من باطل می شود؟

بله. ولی با پرداخت هزینه کمتر از بیمه نامه قبلی می توانید آنرا تمدید کنید .

مدت زمانی که تعمیر دستگاه من طول می کشد چقدر است؟

مراکز خدمات فنی سعی بر آن دارند که حداکثر در مدت دو هفته کاری نسبت به تعمیر و تحویل دستگاه شما اقدام کنند. مدت زمان دقیق انجام تعمیرات بستگی به نوع خسارت وارده و قطعات یدکی مورد نیاز دارد و ممکن است در بعضی موارد خاص طولانی تر شود.

آیا گواهی بیمه کالای دیجیتال ، مختص دستگاه‌های نو است؟

خیر. در صورت تایید سلامت دستگاه توسط کارشناسان فنی شرکت، دستگاه های دست دوم هم تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرند.

آیا برای خرید بیمه کالای دیجیتال و ثبت مشخصات دستگاه و صدور گواهی بیمه نامه می بایست مراجعه حضوری داشته باشم ؟

خیر! از طریق وبسایت بیمه امکان پذیر است.

آیا خسارت های وارده به دستگاه من فقط در داخل کشور تحت پوشش بیمه است؟

خیر. با خیال راحت از دستگاه خود در سفرهای خارجی استفاده کنید. در صورت بروز حادثه، می توانید پس از بازگشت به کشور به مراکز خدمات طرف قرارداد مراجعه نمائید.

چقدر طول می‌کشد تا بیمه‌ی خودم را دریافت کنم؟

پس از اتمام مراحل و خرید بیمه نامه، بیمه شما فعال و قابل دریافت خواهد شد.

آیا اطلاعات من نزد بیمه گر امن است؟

تمامی اطلاعات با بالاترین درجه امنیتی ذخیره می‌شود و اطلاعات ارسالی توسط شما به هیچ عنوان در اختیار هیچ شخص حقیقی یا حقوقی دیگری قرار داده نمی‌شود که در فرآیند صدور بیمه‌نامه درخواستی شما نقشی ندارد. “با استفاده از جدیدترین پروتکل‌های ارتباطی (SSL) و ذخیره‌سازی اطلاعات به طور مشابه در بانک‌ها استفاده می‌شود تا امنیت اطلاعات شما را تا حداکثر میزان ممکن بالا نگه دارد.

چه کسانی به اطلاعات من دسترسی دارند؟

تنها کسانی که به اطلاعات شما دسترسی دارند، مراجع صدور بیمه شما می‌باشد. اطلاعات شخصی شما به هیچ عنوان در اختیار شخص دیگری قرار نمی‌گیرد.

بیمه‌ای که از طریق سایت (به صورت آنلاین) خریداری می‌شود، چه تفاوتی با بیمه‌های خریداری شده به صورت حضوری دارد؟

بیمه نامه ها از لحاظ ارزش قانونی و پوشش هیچ تفاوتی با هم ندارند.

تموم شد:)