شرایط خرید بیمه درمان تکمیلی

شخص ثالث

آیا خسارت به راننده که گواهی نامه نداره پرداخت میشه؟

  طبق قوانین مجازات اسلامی ماده۷۳۲ ماده ۲۶ تمامی راکبین(راننده ) وسائل نقلیه موتوری ، باید گواهی نامه متناسب با وسیله نقلیه خود را داشته باشند در غیر این صورت به شش ماه تادو سال حبس و پرداخت جرائم نقدی مجازات خواهند شد. اگه راننده

بیمه عمر یا تکمیلی؟

بیمه عمر و بیمه تکمیلی چه تفاوتی با هم دارند؟

با توجه به افزایش هزینه‌های درمانی، یکی از دغدغه‌هایی که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند، داشتن یک بیمه درمانی مناسب است تا در شرایط بیماری از آن‌ها حمایت مالی کند. همچنین از آنجایی که بخش زیادی از مردم اطلاعات کافی در مورد رشته‌های بیمه ندارند،

بیمه آتش سوزی مغازه

خرید بیمه آتش سوزی مغازه

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه آتش سوزی مغازه و کسب و کارهای کوچک در کسب و کارهای کوچک نظیر مغازه ها و خورده فروشی ها که سرمایه شان

بیمه ماشین سنگین

بیمه ماشین سنگین

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه ماشین سنگین در بیمه ماشین سنگین یا همان خودروهای بارکش میزان تناژ یا ظرفیت خودرو در تعیین مقدار حق بیمه اثر مستقیم دارد.

بیمه دانش آموزی 99-1400

بیمه حوادث و درمان دانش آموزی سال۱۳۹۹-۱۴۰۰

خرید آنلاین بیمه نرخ گیری بیمه شخص ثالث نرخ گیری بیمه بدنه نرخ گیری بیمه موتور نرخ گیری بیمه آتش سوزی بیمه حوادث و درمان دانش آموزی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹، کلیه دانش آموزان مشغول به تحصیل در مراکز آموزشی وابسته به وزارت آموزش و پرورش سراسر

شرایط خرید بیمه درمان تکمیلی انفرادی

در واقع دو نوع بیمه درمان تکمیلی از نظر تعداد وجود دارد: بیمه درمان تکمیلی گروهی که مربوط به شرکت ها و سازمان هایی است که دارای حداقل تعداد ۱۵ کارمند یا بیش از آن هستند و دیگری بیمه درمان خانواده و یا انفرادی است.

بیمه درمان تکمیلی گروهی توسط شرکتهای مشخصی که دارای حداقل ۱۵ نفر کارکنان می باشد می تواند خریداری شود. البته لازم به ذکر است که برای شرکت های بین ۱۵ تا ۵۰ نفر تنها شرکت بیمه آسماری ارائه خدمات ویژه به این شرکت های کوچک را دارد. ولی از ۵۰ نفر به بالا شرکت متوسط و بزرگ در نظر گرفته می‌شود و معمولاً تمامی شرکت های بیمه ای از جمله دانا، سامان، البرز، آسیا و ایران … ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به این شرکت‌ها را دارد.

بیمه درمان تکمیلی گروهی به چند فاکتور مهم در تعیین حق بیمه تکیه دارد. که از مهمترین آنها می توان به تعداد کارکنان و میانگین سنی آنها و نوع شغل آنان اشاره کرد. ولی شرایط خرید بیمه های درمان تکمیلی انفرادی پیچیده تر و فاکتورهای اندازه گیری بیشتر است و تنها شرکت های محدودی در بیمه های درمان تکمیلی انفرادی به فروش می‌رساند که از جمله آنها بیمه سامان ، بیمه ملت و بیمه کمک رسان ایران است.

شرایط خرید بیمه درمان انفرادی (پرسشنامه سلامت)

شرایط خرید بیمه درمان انفرادی تکمیلی طبق پرسشنامه سلامت و فرم پیشنهادی تعیین می شود. در واقع برای تقاضای بیمه درمان انفرادی تکمیلی باید فرمی به عنوان پرسشنامه سلامت تکمیل شود تا شرکت بیمه گر شمارا از لحاظ ریسک مورد بررسی قرار داده و تصمیم گیری نماید که شما را تحت بیمه درمان قرار دهد یا خیر.

در پرسشنامه سلامت حدود ۲۵ مورد سوالات متفاوت برای سنجش وضعیت جسمانی شما سوالاتی وجود دارد که باید به آن پاسخ دهید لازم به ذکر است که در صورت پاسخ اشتباه هر کدام از این سوالات ایا پاسخ دروغ شرکت بیمه گر میتواند بعد از اثبات عدم رعایت حسن نیت و صداقت شما بیمه نامه را فصل نموده و پول حق بیمه شما را نگاه دارد و به شما باز گرداند.

شرایط خرید بیمه درمان تکمیلی

سوالاتی که در مورد سلامت شما پرسیده می شوند عبارتند از:

۱٫سابقه بستری در بیمارستان 

۲٫ سابقه بیماری دستگاه تنفسی

۳٫ بیماری های قلبی و عروقی از قبیل فشار خون بالا سکته و حمله قلبی جراحی قلب باز و غیره 

۴٫بیماری های خونی نظیر لنفوم، لزوم،…

۵٫ بیماری های گوارشی نظیر سیروز کبدی، هپاتیت مزمن، واریس مری و نظیر آن 

۶٫بیماری های اعصاب و روان مانند اسکیزوفرنی

۷٫ بیماری های مغز و اعصاب مثل دیسک کمر، صرع، حمله مغزی و یا سکته، آلزایمر، پارکینسون، معلولیت ذهنی و غیره

۸٫ بیماری کلیه و مجاری ادراری مثل نارسایی مزمن کلیه، مشکل پروستات و نظایر آن 

۹٫ بیماری های روماتیسمی 

۱۰٫بیماری های پوستی مثل بیماری بهجت، پمفیگوس، خال های تغییر رنگ یافته، خونریزی های زیر پوستی، سوختگی درجه ۳،…

۱۱٫بیماری های گوش و حلق و بینی، انحراف بینی، سینوزیت، کاهش شنوایی و غیره

 ۱۲٫بیماری چشم عیوب انکساری، آب مروارید، آب سیاه و غیره 

۱۳٫بیماری‌های غدد داخلی مثل دیابت 

۱۴٫سابقه بیماری های عفونی مثل سل و هپاتیت و غیره سابقه 

۱۵٫بیماری‌های ارتوپدی سابقه تومور یا سرطان 

۱۶٫سابقه پیوند اعضای بدن 

۱۷٫سابقه جراحی ۱۸٫ نقص عضو ۱۹٫از کار افتادگی ۲۰٫مصرف مشروبات الکلی سیگار و مواد مخدر ۲۱٫مصرف داروی خاص ۲۲٫ بیماری های خاص بستگان درجه اول شما ۲۳٫ وضعیت حامله بودن و یا نبودن ۲۴٫استفاده کردن از خدمات تشخیصی مثل آزمایشگاه رادیولوژی سونوگرافی و غیره و ۲۵٫ مراجعه به پزشک در ۵ سال گذشته.

هر کدام از این موارد تعیین کننده این هستند که آیا شما از نظر شرکت بیمه ریسک مورد پذیرش ای دارید تا شرکت بیمه مجاب شود شما را مورد بیمه قرار دهد یا خیر. اگر که هر یک از بیماری های فوق را داشته باشید احتمال اینکه شرکت بیمه شما را تحت بیمه قرار دهد پایین‌تر می‌آید. چرا که هرچه سلامت جسمانی شما کمتر باشد ریسک استفاده از بیمه هم بالا میرود. مثلاً فرض کنید شخصی که دارای بیماری دیابت باشد آنگاه هزینه های بیمارستانی این فرد بسیار بالا رفته و مکرراً از پوششهای آزمایشگاهی نیز استفاده خواهد کرد. لذا معمولاً شرکت های بیمه ای به صورت انفرادی اشخاص که بیماری دیابت دارند را بیمه نمی‌کنند چون متضرر خواهند شد.

تاثیر سن و سال در خرید بیمه درمان انفرادی

همچنین سن و سال نیز تعیین کننده است و معمولاً اشخاص بالای ۷۰ سال ( برای بعضی از شرکت ها بالای ۶۵ سال ) تحت بیمه درمان تکمیلی انفرادی قرار نمی گیرند. چرا که ریسک این افراد زیاد است و احتمال استفاده آنها از تمامی پوشش های بیمه درمان تکمیلی بالا است. لذا بهتر است  که یکی از اقوام درجه یک شما مثل فرزند یا پدر و مادر که در شرکتی مشغول به کار هستند و بیمه درمان تکمیلی دارند، شمارا تحت پوشش خود قرار دهند . البته لازم به ذکر و توضیح است که در صورتی فرزندی می تواند پدر و مادرش را تحت بیمه درمان تکمیلی گروهی شرکتی که در آن مشغول است قرار دهد که بیمه گر پایه این شخص از طرف فرزند او باشد یعنی تحت کفالت وی باشد و یا بالعکس. به زبان ساده می توان گفت که باید بیمه پایه شما هم از طریق همان شخصی که قرار است شما را بیمه درمان تکمیلی بکند رد شود که در دفترچه های بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت ذکر شده است که شما بیمه تان از چه کسی یا چه شرکتی رد می شود. معمولاً برای بیمه کردن فرزندان و یا همسر مشکلی برای بیمه تکمیلی وجود ندارد چرا که به طور پیش فرض تحت کفالت شما هستند.

بیمه درمان تکمیلی

تکمیل فرم پیشنهاد

مرحله بعد از پر کردن پرسشنامه سلامت، پرکردن فرم پیشنهاد است. با تکمیل این دو فرم و ارائه آن به شرکت بیمه در صورت عدم وجود ایراد و اشکال در این فرم ها فرآیند تکمیل خرید بیمه شما به جریان می افتد و بعد از تایید صلاحیت شما از طریق شرکت بیمه گر میتوانید یکی از طرح های درمانی از پیش تعیین شده شرکت ها را خریداری نمایید. این طرح ها بسته به نیاز شما و بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید متفاوت است و هزینه آن به صورت سالیانه و یکجا دریافت می گردد. مثلاً بیمه درمان تکمیلی سامان دارای طرح های زیر می باشد.

دو فاکتور مهم در حق بیمه درمان تکمیلی

دو فاکتور مهمی که در تعیین حق بیمه بسیار اهمیت دارند دو پوشش مهم دندانپزشکی و ویزیت و دارو که بسیار در حق بیمه موثر هستند. زیرا استفاده از این دو پوشش محتمل تر از پوششهای دیگر مثل پوشش هزینه های جراحی و آمبولانس و غیره است.

اگر که نیاز به یک طرح اقتصادی داریم باید از دریافت این دو پوشش چشم پوشی کرده و یا حداقل تعهدات را برای این دو پوشش تقاضا کنید.

برای مشاوره بیشتر در مورد خرید بیمه های تکمیلی انفرادی میتوانید با ما تماس گرفته و از ما برای دریافت بهترین پوشش با حداقل هزینه راهنمایی بخواهید. تیم بیمتیس در این مورد در کنار شما است.