بیمه آتش سوزی

ارتباط با ما بیمتیس مشاور و دستیار شخصی بیمه ای شما آدرس ما تهران،خیابان ولیعصر برج سرو ساعی واحد ۶۰۳ شماره تماس ۰۲۱-۹۱۰۰۶۴۸۰ رایانامه info@bimetis.com Twitter Pinterest Instagram Telegram...

معرفی بیمه کالای دیجیتال پیشرفت دانش و تکنولوژی باعث شده انسان توانایی انجام کوچک‌ترین کارها را هم بدون کمک رایانه نداشته باشد. البته رایانه ها فقط بخش کوچکی از عمده تحولات زندگی ما هستند. هر چیزی که از کامپیوتر و هوش مصنوعی بهره می‌برد مانند......

چطوری ذاتا موفق باشیم؟! بیمه عمر در این خصوص چه کمکی بهمون میکنه؟! برای مشاوره با ما تماس بگیرید۰۲۱-۹۱۰۰۶۴۸۰...

محاسبه نرخ حق بیمه این محاسبه به صورت پلکانی انجام می شود بنابراین ترتیب اولویت انجام محاسبات مهم هست و باید به ترتیب زیر انجام شود: محاسبه حق بیمه پایه+مازاد مالی+مازاد جانی+سرنشین(مازاد جانی در حال حاضر برای همه بیمه ها صفر است زیرا تعهد جانی......

هر انسانی حق دارد زندگی خود را به خطر بیندازد تا بتواند از آن محافظت کند. آیا تا به حال گفته شده کسی که خود را از پنجره بیرون میندازد تا از آتشی فرار کند، مقصر به خودکشی است؟ (ژآن ژاک روسو)
آتش سوزی بیمه

معرفی:

بیمه آتش سوزی پوششیه که خسارت های ناشی از وقوع آتش سوزی، صاعقه و انفجار که به اموال بیمه شده وارد میشه رو بر اساس شرایط ذکر شده در بیمه نامه جبران میکنه.

خطرات اضافی قابل پوشش در بیمه آتش سوزی :

بیمه گذار میتونه با پرداخت حق بیمه اضافی علاوه بر خطرات اصلی این بیمه نامه،پوشش خطرات زیر رو دریافت کنه:

 • زلزله
 • سیل
 • طوفان،گردباد،تندباد
 • ضایغات ناشی از برف وباران
 • ترکیدگی لوله های آب
 • سرقت با شکست حرز
 • سقوط هواپیما و بالگرد
 • ظروف تحت فشار صنعتی
 • اعتصاب شورش و بلوا
 • شکست شیشه
 • رانش،ریزش و فروکش زمین
 • ریزش سقف ناشی از سنگینی برف
 • ریزش کوه و سقوط بهمن

شرح برخی از پوشش های اضافی

۱-    زلزله: خسارتی که مستقیم به ساختمانهای  مسکونی ،صنعتی وغیر صنعتی وهمچنین اثاثیه ولوازم آنها وارد میشه ، قابل جبرانه.

۲-     سیل :  زیان وارد شده به بیمه شده در اثر طغیان رودخانه ها و یاجریان های آب بیرون از مسیر طبیعی به دلیل ریزش باران بوجود بیاد تحت پوششه در این بخش بعضی از خسارات غیر قابل پرداختن که مهمترین آنها شامل خسارات ریزش ونشست و خسارات وارده ناشی از جزر و مد.

۳-   طوفان ، گردباد و تندباد:در پوشش طوفان، خسارتهای ناشی از تند باد ،طوفان و گرد باد مورد پوشش قرار می گیره.

۴-  ضایعات ناشی از باران و برف:زیان وارده به دلیل نشت آب از سقف و پشت بام ساختمانها تحت پوششه

۵-  ترکیدگی لوله آب: زیان ناشی از ترکیدن لوله های آب قابل پرداخته  ضمنان زیان وارد شده به لوله مورد پوشش بیمه نیست

۶-  دزدی باشکست حرز: بیمه گر خسارات ناشی از فقدان یاخرابی اموال بیمه شده راکه در نتیجه دزدی باشکست حرز اتفاق میفته رو حداکثر تامبلغ بیمه شده جبران میکنه

موارد سرقتی که تحت پوششه به شرح زیر است:

–      بالارفتن ازدیوارمحل استقرار اموال بیمه شده یاشکستن درب ویاخراب کردن دیوار و غیره

–      باز کردن درب به وسیله کلید تقلبی وسایر ابزار آلاتی که برای بازکردن قفل بکار نمی ره

–      وارد شدن به محل با ایجاد ترس وتهدید بیمه گذار ویاسایر اعضای خانواده و کارکنان وی 

 

۷-     سقوط هواپیماوهلی کوپتر: زیان حاصل از سقوط بالگرد ،هواپیما و تجهیزات آنها بر روی مورد بیمه به شکلی که باعث بروز آسیب بشه و نهایت تا سقف پوشش قابل جبرانه، زیانهای وارد شده ناشی از امواج صوتی یا شکست دیوارهای صوتی به وسیله ی هواپیمای جنگنده یا هواپیماهایی که مافوق صوت پرواز می کنن از مورد تعهدات این پوشش خارج هستند وجزء استثنائات بیمه نامه هستند.

۸-     اعتصاب شورش وبلوا :  شامل خسارات وارده به اموال تحت پوشش بیمه نامه که به دلیل شورش ،آشوب وبلوا بوده.

۹-     انفجار ظروف تحت فشار صنعتی:برای  واحدهایی که از کمپرسورها ودیگ های بخار استفاده میکنند کاربردیه

شرح آشوب و بلوا:  شورش وآشوب وقتی رخ میده که تعداد تجمع کنندگان بیش از سه نفر بوده و با داشتن هدف مشخص جهت رسیدن به هدف با استفاده از زور علیه کسانی که باهدف مخالف هستند به مبارزه برخواسته واقدام به تخریب اماکن وغیره کنند..

۱۰-شکست شیشه: زیان وارد شده  به شیشه های مورد بیمه که به دلیل شکسته شدن باشد پرداخت میشه.خسارت هایی مثل خط وخراش ، لب پریدگی شیشه ،ترکهای جزئی تحت پوشش بیمه  نیستند.همینطور آسیبهای وارده به اجسام  مجاور در اثر شکسته شدن شیشه جزءاستثنائات می باشد.

واحد های تحت پوشش:

واحد های صنعتی،تولیدی،تجاری،خدماتی و مسکونی

خسارت ها و هزینه های قابل تامین در بیمه نامه های آتش سوزی:

 1. خسارت مستقیم ناشی از آتش،صاعقه و انفجار

 2. خسارت و هزینه های ناشی از اقدامات لازم که برای جلوگیری از توسعه خسارت صورت میگیره و همچنین خسارت و هزینه های ناشی از نقل مکان ضرروی مورد بیمه به منظور جات آن از خطرات بیمه شده.

بیمه شناور(اظهار نامه‌ای):

این بیمه نامه برای کالاهای در انبار و بر اساس به تغییر موجودی و همچنین پرداخت حق بیمه مطابق با میزان موجودی صادر میشه.بر اساس این بیمه نامه،بیمه گزار در پایان ماه جاری الی پانزدهم ماه آتی ، حداکثر سرمایه بیمه شده را بر اساس مدارک خود کتبا به شر کت بیمه گر اظهار میکنه.

بیمه  آتش سوزی با شرایط بازسازی و جایگزینی

افزایش قیمت ها و تورم و ادامه روند افزایش دائمی آنها باعث شده که قیمت ماشین آلات و ساختمان ها و همینطور واحدهای صنعتی هم به طور مرتب افزایش پیدا کنه. در اکثر موارد بیمه گزارانی که ساختمان آنها به دلیل آتش سوزی از بین میره نمیتونن از محل خساراتی که شرکت بیمه خودرا دریافت میکنند،ماشین آلات و ساختمان از بین رفته را جایگزین کنن.

استثنائات بیمه نامه:

۱-خسارت به ، فلزات قیمتی ، جواهرات ، مروارید، پول، سنگهای قیمتی، اسناد ، هزینه بازسازی نقشه، به سکه و اوراق بهادار، تنظیم دفاتر بازرگانی

۲- خسارت ناشی از هر یک از حوادث زیر:

۱-۲-آشوب و بلوا، اغتشاشات، انقلاب، اعتصاب،قیام، جنگ، اقدامات امنیتی مقامات نظامی،کودتا

۲-۲- انفجار باروت، دینامیت، تی ان تی .

۳-۲- آسیب های ناشی از فعالیت هسته‌ای.

۴- زیان به دلیل توقف در کار یا تولید محصول 

تموم شد:)